Wyciąg z Obwieszczenia Komisarza Wyborczego w Poznaniu o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa
- WYCIĄG -
OBWIESZCZENIE
KOMISARZA WYBORCZEGO W POZNANIU
z dnia 23 listopada 2014r.
o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa wielkopolskiego
Na podstawie art. 168 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.) w związku z art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 15 marca 2002 r. o ustroju miasta stołecznego Warszawy (Dz. U. Nr 41, poz. 361, z późn. zm.) Komisarz Wyborczy w Poznaniu podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów do rad na obszarze województwa wielkopolskiego, przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r.
Część I.
Rozdział 1. Dane ogólne
- Wybory przeprowadzono do 258 rad, z czego:
1) do 226 rad gmin, z tego:
a) do 222 rad gmin w gminach niebędących miastami
na prawach powiatu,
b) do 4 rad miast w miastach na prawach powiatu;
2) do 0 rad dzielnic m.st. Warszawy;
3) do 31 rad powiatów;
4) do Sejmiku Województwa.
- Wybierano łącznie 4278 radnych, z czego:
1) 3624 radnych rad gmin, z tego:
a) 3516 radnych w gminach niebędących miastami na prawach powiatu,
b) 108 radnych w miastach na prawach powiatu;
2) radnych rad dzielnic m.st. Warszawy; *
3) 615 radnych rad powiatów;
4) 39 radnych Sejmiku Województwa WIELKOPOLSKIEGO.
- Wybrano łącznie 4278 radnych, z czego:
1) 3624 radnych rad gmin, z tego:
a) 3516 radnych w gminach niebędących miastami na prawach powiatu,
b) 108 radnych w miastach na prawach powiatu;
2) radnych rad dzielnic m.st. Warszawy;*
3) 615 radnych rad powiatów;
4) 39 radnych Sejmiku Województwa WIELKOPOLSKIEGO.
- Wybory przeprowadzono w 3676 okręgach wyborczych.
- We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
- Głosowanie przeprowadzono w 2219 obwodach głosowania.
- Głosowania nie przeprowadzono w 198 okręgach wyborczych,
w których liczba zarejestrowanych kandydatów była równa lub mniejsza od liczby radnych wybieranych w tych okręgach wyborczych. W związku z tym 198 radnych uzyskało mandat
bez głosowania.
Rozdział 2. Podział mandatów w radach
Rada Gminy w Połajewie
Lp. | Komitet wyborczy | L. mand. |
1 | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność | 7 |
2 | Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Gminy | 6 |
3 | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 2 |
Rada Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego
Lp. | Komitet wyborczy | L. mand. |
1 | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 10 |
2 | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 3 |
3 | Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Powiatowa | 3 |
4 | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowa Wielkopolska | 3 |
5 | Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość | 2 |
Sejmik Województwa Wielkopolskiego
Lp. | Komitet wyborczy | L. mand. |
1 | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 13 |
2 | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 12 |
3 | Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość | 8 |
4 | Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem | 4 |
5 | Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska | 2 |
Rozdział 3. Wybrani Radni
Rada Gminy w Połajewie
Lp. | Nr | Nazwisko i imiona | Komitet wyborczy | L. gł. |
1 | 1 | RAJEK Marian Jan | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 48 |
2 | 2 | BUKOWSKA Karolina Weronika | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność | 54 |
3 | 3 | BORRMANN Jerzy Józef | Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Gminy | 41 |
4 | 4 | SCHOENFELD Zbigniew Józef | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność | 136 |
5 | 5 | GAWRYCH Marek Józef | Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Gminy | 75 |
6 | 6 | CHMURA Łukasz Piotr | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność | 62 |
7 | 7 | ANIOŁA Wojciech Andrzej | Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Gminy | 97 |
8 | 8 | GARSTECKI Krzysztof | Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Gminy | 76 |
9 | 9 | JENERALCZYK Grażyna | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność | 133 |
10 | 10 | STEFANIAK Katarzyna | Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Gminy | 65 |
11 | 11 | BIELEJEWSKA Aleksandra Maria | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność | 81 |
12 | 12 | GRABARZ Krzysztof Jan | Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Gminy | 81 |
13 | 13 | SKRZYPEK Sylwia | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność | 132 |
14 | 14 | KLEWENHAGEN Roman Andrzej | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność | 77 |
15 | 15 | MAZUR Krzysztof Jan | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 58 |
Rada Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego
Lp. | Nr | Nazwisko i imiona | Komitet wyborczy | L. gł. |
1 | 1 | KLIMASZEWSKI Jacek | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 262 |
2 | 1 | KOZŁOWICZ Ewa Stanisława | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 373 |
3 | 1 | TOMASZEWSKI Bogdan Stanisław | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 844 |
4 | 1 | PAWŁOWSKI Waldemar Leopold | Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość | 529 |
5 | 1 | ŁASZCZ Feliks Antoni | Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Powiatowa | 421 |
6 | 2 | RAJEK Janusz | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 480 |
7 | 2 | ŁAWIŃSKI Piotr Andrzej | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowa Wielkopolska | 446 |
8 | 2 | PERTEK Jan Grzegorz | Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Powiatowa | 591 |
9 | 3 | SROKA Rafał | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 467 |
10 | 3 | PIĄTEK Zbigniew Mieczysław | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 430 |
11 | 3 | MATKOWSKA Krystyna Walentyna | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 222 |
12 | 3 | NIEZBORAŁA Bartosz Michał | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowa Wielkopolska | 180 |
13 | 4 | BOGACZ Grzegorz Alojzy | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 225 |
14 | 4 | TETERUS Tadeusz Krzysztof | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 1484 |
15 | 4 | JANUSZKIEWICZ-GOROSZKIN Ewa | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 183 |
16 | 4 | SUMIŃSKA Ewa Jadwiga | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 277 |
17 | 4 | WYRZYKOWSKA Anna Maria | Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość | 195 |
18 | 4 | MAŃCZAK Tadeusz Stanisław | Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowa Wielkopolska | 355 |
19 | 5 | BIAŁOSKÓRSKI Janusz Antoni | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 260 |
20 | 5 | RYBARCZYK Elżbieta | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 973 |
21 | 5 | PAZUREK Adam Marian | Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Powiatowa | 426 |
Sejmik Województwa Wielkopolskiego
Lp. | Nr | Nazwisko i imiona | Komitet wyborczy | L. gł. |
7 | 2 | MIKOŁAJCZAK Stefan Wojciech | Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem | 9492 |
8 | 2 | RUTKOWSKA-KRUPKA Mirosława Wanda | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 10882 |
9 | 2 | SZOPIŃSKI Henryk Marian | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 5930 |
10 | 2 | AJCHLER Zbigniew Czesław | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | 13563 |
11 | 2 | KADO Jerzy | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 7039 |
12 | 2 | PASZYK Krzysztof Michał | Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe | 7518 |
13 | 2 | PORZUCEK Marcin Bartosz | Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość | 10278 |
Komisarz Wyborczy
w Poznaniu
/-/ Henryk Komisarski